Politica de cookie

Această politică se referă la cookie-urile și la tehnologiile similare folosite în website-ul www.monday.scoaladehr.ro , proprietatea CAREER REFRAMING S.R.L, cu sediu social în str. Miscocestilor 12, com Maciuca, sat Ciocanari, jud Valcea, cu număr de ordine în Registrul Comerțului J38/383/23.03.21, cod unic de înregistrare fiscală 41752035, telefon +40 746 335 269, email info@scoaladehr.ro , denumit în continuare Vânzător.

CE SUNT COOKIE-URILE ȘI LA CE SUNT FOLOSITE

Cookie-ul este un fișier de mici dimensiuni, format din litere și numere, care va fi stocat pe device-ul utilizatorului de pe care se acceseaza internetul.

Cookie-urile genereaza retinerea anumitor setări și acțiuni mărind viteza de încărcare a paginilor la următoarele vizite.

Cookie-urile asigură utilizatorilor o experiență placută de navigare și ne ajută să oferim servicii mai adaptate utilizatorilor, cum ar fi preferințele în materie de confidențialitate sau coșul de cumpărături.

Cookie-urile sunt utilizate si la realizarea statisticilor anonime cu privire la modul în care un utilizator folosește site-ul nostru, permițându-ne astfel să îmbunătățim experiența de navigare.

CE COOKIE-URI FOLOSIM?

Folosim următoarele tipuri de cookie-uri

Cookie-uri functionale

Acestea sunt esențiale pentru buna funcționare a site-ului, fiind setate pe dispozitivul tău la accesarea site-ului sau în urma acțiunilor efectuate în site, după caz. Poți seta browser-ul pentru a bloca cookie-urile, însa în acest caz anumite secțiuni ale site-ului nu vor funcționa corect.

Cookie-uri statistice

Acest website folosește Google (Universal) Analytics, un serviciu de analiză web al Google Inc. („Google”).

Aceste cookie ne spun daca ai mai vizitat acest site, ce pagini accesezi, cât timp petreci pe site-ul nostru, precum și limba, regiunea, tipul browserului și al device-ului.

Acest cookie nu poate fi folosit pentru a identifica persoanele fizice, ele sunt folosite doar în scop statistic.

Află mai multe despre Termenii serviciilor Google aici.

Poți opri stocarea de cookie-uri prin schimbarea setărilor browserului.

Prin dezactivarea cookie-urilor nu vei putea utiliza toate funcțiile website-ului nostru.

De asemenea, poți refuza colectarea sau transmiterea datelor bazate pe cookie-uri sau a datelor bazate pe comportamentul de navigare anterioară (inclusiv adresa IP) de către Google, prin descărcarea și instalarea plug-in-ului de refuzare. Mai multe informații aici.

Cookie-uri de marketing

De asemenea, folosim Facebook Pixel pentru evaluarea datelor din funcțiile de marketing

Mai jos găsești informații despre fiecare cookie utilizat pe website și rolul acestuia.

_fbp – Facebook Pixel
Categorie: marketing
Tip: permanent
Valabilitate: 3 luni

Mai multe informații despre Facebook pixel puteți găsi aici.

_ga – Google Analytics
Categorie: statistici
Tip: permanent
Valabilitate: 2 ani

Cookie-urile nu solicită informații cu caracter personal pentru a putea fi utilizate și, în multe cazuri, nici nu identifică personal utilizatorii de internet. Exista însă situații când datele personale pot fi colectate prin utilizarea cookie-urilor pentru a facilita anumite funcționalități pentru utilizator sau pentru a oferi utilizatorului o experiență mai adaptată preferințelor sale. Astfel de date sunt criptate într-un mod care face imposibil accesul persoanelor neautorizate la ele. Mai multe informații despre cookie-uri gasesti pe All about cookies.

Ne poți contacta în orice moment:

Prezentul document a fost actualizat in 3 noiembrie 2022.

Ne rezervăm dreptul de a modifica măsurile noastre de securitate și de protectie a datelor, precum și politica de cookie și termenii și condițiile.

În astfel de cazuri, vom modifica/ajusta în mod corespunzător acest document. Astfel, vă adresăm rugămintea să urmăriți versiunea actuală a Notificării privind termenii și condițiile, protecția datelor și politica de cookie, întrucât aceastea pot suferi modificări/ajustări.